Твір на тему: «Чи потрібний сучасним людям етикет»

Твір на тему: «Чи потрібний сучасним людям етикет»

 

Людина — дитя свого часу. Багато хто сьогодні переконаний, що етичні норми на сучас­ному рівні — це комплекси людини. Дехто ж, навпаки, переконаний, іцо етикет визначає рі­вень порядності людини і не підвладний часу. А як уважаєте Ви: чи потрібний сучасним лю­дям етикет?

Складіть роздум про те, чи потрібний сучасним людям етикет.

 

ОРІЄНТОВНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ НАПИСАННЯ ВИСЛОВЛЕННЯ

Поза сумнівом, в усі часи, зокрема й сьогодні, людям не обійтись без етикету. Адже вміння поводитися в товаристві, гарні манери, вихованість, вишуканий смак, правильна, багата мова, ввіч­ливість, поєднана з почуттям власної гідності, завжди цінувалися в людині. В Україні перші писе­мні правила поведінки виклав у «Повчанні дітям» великий київський князь Володимир Мономах. Він писав, щоб у домі своєму не ледарювати, брехні остерігатись, а куди б не прийшли і де б не зупинились, потрібно нагодувати і напоїти нужденного. Найбільше, на його думку, потрібно шану­вати гостя. Хворого слід провідувати, покійника провести в останню дорогу, бо всі ми смертні. Ніколи не проминути людину, не привітавши її, не сказавши їй доброго слова.

Дотримання норм етикету роблять людину благородною, приємною іншим. Згадаймо Наталку з п’єси І. Котляревського «Наталка Полтавка». Вона любить і поважає свою матір та готова слуха­тись навіть тоді, коли Терпилиха намагається примусити її вийти заміж за нелюба. Дівчина вміє гарно висловити свою думку, шанобливо ставиться до старших.

Правила поведінки й етичні цінності відображені також в усній народній творчості, зокрема в прислів’ях та приказках: хоч не пишно, та затишно; не май сто кіп у полі, а май друзів доволі тощо.

Змінюються часи, змінюються й правила етикету: замість незрозумілих для сучасної людини застарілих правил з’являються нові, пов’язані з технічним прогресом.

На мою думку, це правильно. Обов’язково мають існувати певні етичні норми, і їх слід дотри­мувати, бо є одна спільна умова: людина ні своєю поведінкою, ні зовнішнім виглядом не має за­вдавати незручностей іншим.

 

Корисні матеріали:

Пошук на сайті: